داستانهای کوتاه یک نویسنده آماتور
  
 
 
آرشیو
 
شنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1384
خالی بندی هالیوودی و سایت جاداستانی

اول:
 فیلم اسکندر ساخته الیور استون رو دیدم. من از نقد فیلم چیزی سرم نمیشه ولی به نظرم یک فیلم کاملا تبلیغاتیه که نه تنها توش هیچ خبری از واقعیات تاریخی مثل انداختن برده ها جلوی حیوانات درنده نیست بلکه همه دستاوردهای تمدن اونروز ایران رو به یونانیها نسبت میده. در مقابلش ایرانیها رو به عنوان نماینده شرقیها و بربر خطاب میکنه. و بارها در جاهای محتلف فیلم از یونانیها با ضمیر ما (یعنی نماینده غرب) یاد میکنه و علنا از زبان ارسطو میگه که ما از آنها برتر هستیم. حتی قیافه داریوش سوم هم به ملاعمر شبیه تره تا نقش برجسته های تخت جمشید. در ضمن وحشیانه ترین کار اسکندر که آتش زدن پرسپولیسه هم تو فیلم نیست و از شیفتگی او به فرهنگ و تمدن ایرانی به ازدواجش با  رکسانا که اون هم بیشتر شبیه عرب هاست بسنده میکنه. البته تعجبی هم نداره. آمریکاییها که به خاطر این دوتا جنگ( عراق و افغانستان) صد ها هزار نفر رو کشتن یا به کشتن دادند معلومه که از گه مال کردن تاریخ یه کشور دیگه که از اونم دل خوشی ندارن ابا ندارن.
گفتم که من نه منتقد فیلمم نه تاریخدان. فقط آرزو کردم (حالا احترام امام علی و امام حسین و امام حسن و امام رضا و ... سر جای خودش) لااقل به جای زندگینامه شابدوالعظیم یه فیلمی سریالی چیزی ساخته میشد که لااقل به بخشی از راجیفی که این فیلم در مورد تاریخ ایران میبافه جواب بده. درسته که فضل پدر واسه ما نون و آب نمیشه ولی حداقل حال که میشه باهاش کرد.
دلم واسه ات میسوزه کورورش جان! اگه میدونستی سر مملکتی که درست کردی چی میاد همونموقع به سپاه یه میلیونیت می گفتی یکی یه تف بندازن تا کل جزیره العرب رو سیل ببره.
در همین رابطه تو این وبلاگ هم چیزهای خوبی نوشته.

دوم:

میدونین که ما با یه سری از بچه ها که اغلبشون وبلاگ نویس هم هستن گروهی داریم به نام غروب سه شنبه ها. این گروه از زمان مرحوم کافه بلاگ کار خودشو شروع کرد و تا امروز هم داره به کار خودش ادامه میده. یعنی چیزی حدود یک سال و نیم. که خب میدونین این زمان برای کار گروهی در بین ما ها رکورد خیلی خوبیه. تو جلساتمون داستان میخونیم و راجع بهش صحبت میکنیم. به علاوه کارهایی مثل بحث های تئوریک و دعوت از نویسندگان. تا حالا این گروه یه وبلاگ داشت که همه داستانها اونجا گذاشته میشد و به نوبت خونده میشد.
اما از امروز این وبلاگ تبدیل به سایت شده با آدرس: www.jadastani.com
هرچند هنوز ایراداتی داره ولی اگر اهل ادبیات به خصوص داستان هستید این سایت میتونه برای شما جالب باشه.
                                                  

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 466115


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها